Як працює грантова програма єРобота та хто може отримати кошти на свою справу?
Заснувати сад чи теплицю, швейне підприємство чи навіть косметичну компанію, а також – розширити вже існуючий бізнес. Навіть під час війни українці наважуються започаткувати власну справу та створювати нові робочі місця. Щоби допомогти громадянам зменшити безробіття, розвивати свій бізнес, і, як наслідок, підтримувати економіку, держава продовжує допомагати вже працюючим та майбутнім підприємцям. У липні минулого року урядовці запустили грантову програму єРобота, в рамках якої вже видали майже 4 тис. грантів на понад 1,5 млрд гривень. Прийом заявок триває і зараз.
Хто та скільки грошей може отримати на власну справу?
Сума на фінансування бізнесу за програмою Єробота залежить від галузі та масштабів підприємства. На старт малого бізнесу (програма “Своя справа”) – дають мікрогранти до 250 тис. грн, на розвиток садівництва можна отримати до 400 тис. за гектар площі, а для створення тепличного господарства — до 7 мільйонів грн (програми “Свій сад” та “Своя теплиця”). Для масштабування виробництва переробних підприємств (програма “Новий рівень”) можна претендувати на грант до 8 мільйонів гривень.
В умовах воєнного часу продовжувати якісно та своєчасно надавати соцпослуги жителям Харківської області – одне з пріоритетних завдань влади.
Наразі розглядається кілька варіантів, що можуть підвищити результативність роботи, один із них – створення двох структурних підрозділів соцзахисту, у зв'язку з тим, що перед Харківщиною постало ряд додаткових соціальних завдань. Безперебійні виплати пенсій, субсидії чи допомоги – все це потребує системної роботи з урахуванням будь-яких кризових викликів, повідомили в пресслужбі Харківської обласної військової адміністрації.
Жодного юридичного рішення щодо ліквідації чи розформування Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА наразі не ухвалено.
Начальник Харківської ОВА вручив переможцям почесні грамоти.
Відзнаки отримали майстер спорту міжнародного класу України з греко-римської боротьби Михайло Вишневецький та член національної Дефлімпійської збірної команди України, Заслужений майстер спорту з карате серед спортсменів з порушеннями слуху Олександр Черняєв.
Михайло Вишневецький 14 березня завоював золоту медаль на Чемпіонаті Європи U23, який проходив у Румунії, та став чемпіоном у ваговій категорії до 130 кілограмів. Олександр Черняєв став бронзовим призером на змаганнях Karate 1-Series A, які відбулися середині березня в Туреччині.
«Харківська обласна військова адміністрація підтримує спортсменів, які представляють нашу країну на міжнародному рівні. Ваша робота є надзвичайно важливою – кожне підняття українського прапора у фіналі закордонних змагань говорить про єдність нашого народу та стверджує волю кожного до перемоги! Не зупиняйтеся на досягнутому, попереду багато викликів та досягнень! Продовжуймо працювати на нашу Перемогу!», – сказав Олег Синєгубов.
Фахівці «Харківобленерго» продовжують відновлювати електропостачання у Харківському районі.
Енергетики вже відремонтували 11 трансформаторних підстанцій, замінили 120 опор та 30 кілометрів живлячої високовольтної лінії 110 кВ, а також 90 опор та 10 кілометрів ліній 0,4 кВ.
Наразі без світла поки що залишаються 700 споживачів – це менше половини від усіх точок обліку в населеному пункті.
Для відновлення електропостачання у Циркунах продовжують залучати додаткові бригади з інших районів. В умовах війни прогнози робити важко, але є надія, що вже за кілька тижнів село буде повністю заживлено, розповіли у «Харківобленерго».
Піклування про ментальне здоров’я має перетворитися для українців на щоденну звичку. Провідником на цьому шляху покликана стати комунікаційна кампанія, яка стартувала в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.
«На тлі щоденних тривожних новин, ракетних атак, людського горя й біди питати в себе «Ти як?» наче не на часі. Але насправді психологічний добробут та розуміння того, що відбувається в нашому внутрішньому світі, на часі як ніколи», – зазначила дружина Президента.
За даними соціологічних досліджень, понад 90% українців мали хоча б один із симптомів тривожного розладу, а 57% перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень. Українці не мають звички звертатися до фахівця: 31% громадян не вважають свої проблеми достатніми для цього. Зараз це основний бар’єр на шляху звернення по психологічну допомогу.
Впродовж минулої доби окупанти обстрілювали цивільну інфраструктур та мирне населення прикордонних населених пунктів Харківського, Куп'янського, Чугуївського та Богодухівського районів.
Під вогнем окупантів були Куп'янськ, Гряниківка, Крохмальне, Стрілеча, Стариця, Вільхуватка та інші населені пункти.
У селах Морозова Долина та Басове, Богодухівського району внаслідок обстрілів пошкоджено приватні житлові будинки, споруди фермерського господарства, лінії електропередач. Окупанти застосовували артилерію та міномети. Постраждалих серед місцевих жителів не було.
На Харківщині тривають роботи з розмінування територій. За останню добу піротехнічні підрозділи ДСНС обстежили близько 4 гектари території. Виявили та знешкодили 155 вибухонебезпечних предметів.
В регіоні триває робота із забезпечення жителів деокупованих громад продуктами харчування.
За сприяння начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова американський благодійний фонд «Global Empowerment Mission» передав жителям Куп'янської громади 1400 продуктових наборів.
Більшу частину гуманітарної допомоги розподілили між жителями селища Ківшарівка. Крім цього, в селищі Куп'янськ-Вузловий допомогу від фонду «GEM» отримали також малозабезпечені родини з дітьми.
Найближчим часом, у межах домовленості про співпрацю, від благодійного фонду «Global Empowerment Mission» до Куп'янської громади надійде черговий гуманітарний вантаж.
«Довідник безбар’єрності» – проєкт з відкритим кодом, доступний для використання та цитування, який також можна доповнювати.
Його створено за ініціативою першої леді Олени Зеленської, також над ним працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, українські та міжнародні експерти.
«Довідник безбар’єрності» дає рекомендації щодо того, як переконати людину старшого віку виїхати з небезпечного місця чи пройти до укриття. Ці рекомендації розраховані на людей, які відчувають страх і тривогу, проте не перебувають у стані агресії та заперечення. Щодо людей, психіка яких захищається через агресію і заперечення, вони можуть не спрацювати.
У Довіднику надають рекомендації психологині Юлії Павлової щодо алгоритму дій, якщо ви зіткнулися із агресивно налаштованою людиною старшого віку або людиною в стані заперечення («мені нічого не буде», «я старий/стара, мене не чіпатимуть»):
Під час робочої поїздки у Харківську область Президент України Володимир Зеленський відвідав один із медичних закладів, де проходять лікування українські військові.
Глава держави оглянув приймальне та хірургічне відділення лікарні.
Володимир Зеленський поспілкувався з військовослужбовцями і вручив їм державні нагороди та цінні подарунки. Президент нагородив захисників орденами Богдана Хмельницького І ступеня, «За мужність» ІІІ ступеня, медалями «Захиснику Вітчизни» та «За військову службу Україні».
«Дякую вам за вашу службу. Бажаю швидкого одужання», – сказав Глава держави.
Президент також відзначив орденами Данила Галицького та «За мужність» ІІІ ступеня представників Медичної служби ЗСУ.
«Дякую за кожне врятоване життя наших героїв. Бажаю здоров’я вам і вашим близьким», – зазначив Володимир Зеленський.